Otomatik Şanzıman

 

Anasayfa    Hidrolik Beyin   Bilgi    Galeri    İletişim

 

Renault EDC ve Ford Poweshift nedir ? Sorunları nelerdir ?

Bu şanzımanlar Getrag firmasının üretmiş olduğu 6DCT250 nolu 6 ileri çift kavramalı şanzımanlardır. Çalışma prensibi olarak VW nin DSG si ile aynıdır. Yani iki manuel şanzıman bir şanzıman kutusunda yer almakta ve çift kavrama ile tahrik verilmektedir. DSG de olduğu gibi bir elektronik ünite şanzımanı kontrol etmekte ve vites geçişlerini sağlamaktadır.

Dolayısıyla oluşacak sorunlar tıpkı DSG gibi öncelikli olarak kavrama ve elektronik kontrol ünitesinde olacaktır. Fakat bu şanzımanların sistemleri DSG ile aynı mantığa sahip olmasına rağmen sistemin parçaları ve parça yapıları tamamen farklıdır. Esasen sistem biraz daha karmaşık yapıya sahiptir. O nedenle bu şanzımanların tamirini ne Renault - Ford özel servisleri ne de otomatik şanzıman tamircileri (en azından şu anda ) tam anlamıyla yapabilmektedir.

Otomatikcim otomatik şanzıman servisi olarak çift kavramalı şanzımanlardaki tecrübemiz bu şanzımanlarında sorunlarını anlamakta ve çözüm bulmakta bize kolaylık sağlamıştır. Bu şanzımanların tamiri için gerekli yedek parça, aparat ve orjinal arıza tespit cihazları servisimizde mevcuttur. Ve bu şanzımanların tamirini de başarıyla gerçekleştirip müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktayız.

Soru ve sorunlarınız için lütfen irtibata geçiniz.

tel : 0 530 521 49 40

e-mail : koper@otomatikcim.com